Jeżeli lubisz samodzielnie wykonywać manicure, zapewne możesz być niezadowolona z trwałości zwykłego lakieru do paznokci. Lakier odpryskuje po kilku dniach lub nawet nawet znacznie szybciej - wystarczy że np. pójdziesz na basen czy posprzątasz kuchnię bez użycia rękawiczek ochronnych. Może warto byłoby zainteresować się nowoczesnymi technikami manicure, takimi jak lakier utwardzany lampą LED?

Manicure utwardzany światłem LED lub UV

Ładne paznokcie w modnym kolorze? Wybierz manicure hybrydowy!Nowoczesne lakiery hybrydowe wymagają utrwalenia lampą. Manicure hybrydowy możesz wykonać u kosmetyczki, a przy większej wprawności, samodzielnie, u siebie w domu. Aktualnie zestawy startowe do manicure hybrydowego są szeroko dostępne na rynku. Jeśli chodzi o ceny, na taki zestaw mogą sobie pozwolić kobiety o zróżnicowanym budżecie na taki wydatek. Zestaw zawiera zwykle niedużej wielkości lampę LED typu mostek, lakier hybrydowy, bazę, utwardzacz - top coat i zmywacz do hybryd. Jest tam tez instrukcja wykonania manicure hybrydowego; ponadto internet, a zwłaszcza serwis YouTube, są pełne filmików-tutoriali. Dzięki temu, nawet początkujące domorosłe manicurzystki będą w stanie zrobić sobie hybrydę na dłoniach i stopach.

Lakiery UV - jaka jest trwałość hybrydy?

Zwykły lakier ma wiele zalet, jednak nie utrzymuje się zbyt długo na płytce paznokcia. Poza kontaktem dłoni z wodą lub detergentami, możemy uszkodzić lakier przez np zadrapanie ostrym przedmiotem. Wystarczy niewprawnie użyty duży klucz do mieszkania lub przenoszenie mebli, by mimowolnie ukruszyć warstwę lakieru. Hybryda, w przeciwieństwie do zwykłego lakieru, utrzyma się na paznokciach nawet do dwóch-trzech tygodni. Nowoczesne lakiery hybrydowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tutaj problemem nie będzie odpadanie lakieru, a duży odrost, który po tych 10 czy 14 dniach jest naprawdę mocno widoczny. Jeżeli nie możemy uzupełnić odrostu samodzielnie, warto wybrać się do salonu kosmetycznego. Oczywiście jeżeli mamy taka możliwość, powyższą czynność możemy wykonać same w domu.

Zalety manicure w domowym zaciszu

Jeśli posiadamy zestaw startowy do hybryd, możemy dzięki temu zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy na wizytach w salonie czy gabinecie kosmetycznym. Ponadto, zwykle manicurzystka dysponuje ograniczoną ofertą kolorów. Nie zawsze byłby możliwy wybór naszej ulubionej barwy spośród posiadanych przez stylistkę paznokci odcieni. W przypadku zestawów, często możemy od razu dobrać kolory kosmetyków profesjonalnych takich jak lakiery hybrydowe i od razu stworzyć nasza osobistą, jedyną w swoim rodzaju, paletę barw i wzornik. Warto nauczyć się wykonywania hybryd samodzielnie - z video-tutorialami z YouTube będzie to znacznie prostsze niż do tej pory.