Każda kobieta posiada je w swojej łazience, sypialni, a nawet czasami w kuchni się coś znajdzie. Kosmetyki są nieodłącznym elementem życia każdej z nas. Nawet zagorzałe przeciwniczki "malowania się" używają przecież innego rodzaju specyfików poprawiających stan ich skóry czy też najzwyklejszych produktów do codziennej pielęgnacji. Jednak nasze życie byłoby nudne, gdyby co jakiś czas nie pojawiało się na rynku coś nowego, coś, co staje się trendy a przez to absolutnym must have.

Jakie obecnie panują trendy w dziedzinie kosmetologii?

Jest to niewątpliwie dział, w którym zmiany zachodzą w błyskawicznym czasie. Modne kolory, czy rodzaje maseczek do twarzy zmieniają się praktycznie z każdym sezonem. Niejednej z nas ciężko za nimi nadążyć. Nic więc dziwnego, że internet obfituje w różnego rodzaju blogerki modowe, które z wielką przyjemnością opowiadają o tym, co i gdzie nałożyć, żeby było ładnie. Istnieją jednak trendy, które są w miarę stałe i nie ulegają tak szybkim i niekontrolowanym zmianom. Do tej grupy należą niewątpliwie bio kosmetyki, które stały się popularne już kilka lat temu i z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. No cóż, ten typ produktu można kochać, albo nienawidzić - nie ma nic pośrodku.

Wyjaśniamy o co chodzi

Naturalne, ekologiczne i bio kosmetyki - dla większości pospolitych zjadaczy to wszystko jedno i to samo. Okazuje się jednak, że to ostatnie stwierdzenie nie do końca oznacza to samo co dwa poprzednie. Być może właśnie z tej różnicy wynikają błędy w rozumieniu a w konsekwencji błędne zakupy. Jakie zatem są podstawowe cechy bio kosmetyków? Przy produkcji tego rodzaju kosmetyków obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy. Muszą być wykonane w minimum 90 procentach z surowców pochodzenia naturalnego, z czego 95 procent powinno pochodzić z certyfikowanych upraw ekologicznych. Kosmetyki z tej grupy zdecydowanie rzadziej uczulają i są przyjazne środowisku, a w ich składzie nie doszukamy się syntetycznych substancji zapachowych oraz barwników. Niedozwolone są również wszelkiego rodzaju składniki genetycznie modyfikowane - GMO. Uprawy surowców potrzebnych do produkcji kosmetyków odbywają się bez użycia nawozów syntetycznych i pestycydów. Kosmetyki te nie posiadają w swoim składzie substancji odzwierzęcych oraz nie są testowane na zwierzętach. Produkcja oraz sprzedaż kosmetyków bio wymaga uzyskania odpowiedniego certyfikatu instytucji kontrolującej. Nieustanne podążanie za trendami niejednokrotnie jest jedynym celem określonej grupy kobiet. Wydawać y się mogło, że nie jest to podejście zdrowe i do końca normalne, ale jednak ma kilka zalet. Jedną z nich jest odkrywanie i propagowanie tego, co dobre nie tylko dla ludzi, ale również dla środowiska. Taką właśnie modę lubimy.