W życiu zdarzają się często bardzo poważne zdrowotne wypadki, które powodują długotrwałe przestoje w swobodnym funkcjonowaniu. Różnego rodzaju schorzenia cywilizacyjne oraz nagłe wypadki potrafią często obrócić codzienne życie o 180 stopni i spowodować, że na powrót do normalności trzeba zacząć pracować. Zajęcia rehabilitacyjne służą dziś nie tylko chorym. Dorośli w wieku pracowniczym, tak samo, jak osoby starsze udają się na różnego rodzaju rehabilitacje by utrzymać się w lepszej formie oraz pod okiem specjalisty szybciej osiągnąć swoją dawną sprawność.

Rehabilitacja na co dzień

Częste chodzenie do rehabilitanta jest zwyczajnie nie możliwe do pogodzenia z dużą ilością codziennych obowiązków, wyznaczonymi terminami (wizyty na fundusz) lub obowiązującymi cenami. Wielu osobom po skończonej pierwszej fazie rehabilitacji zaleca się wykonywanie określonych ćwiczeń w domu, we własnym tempie. Regularność w trzymaniu się rehabilitacyjnej rozpiski pozwala szybciej nabierać sił i sprawniej powrócić do formy. Piłki rehabilitacyjne to narzędzie, które często jest używane podczas ćwiczeń fizycznych zarówno w gabinetach rehabilitacyjnych, jak i poza nimi. Piłki rehabilitacyjne większość z nas pamięta z czasów szkolnych, jako ciężkie, duże objętościowo „balony”, z którymi nie wiedziało się co zrobić. Odpowiednio dobrane piłki rehabilitacyjne w zależności od schorzenia pacjenta, budują masę mięśniową, zwiększają koordynację oraz przygotowują powoli ciało do większych wysiłków fizycznych w przyszłości.

piłki rehabilitacyjneDobrać odpowiednią piłkę

Piłki rehabilitacyjne to zaledwie jedne z wielu opcji do kupienia, które dopełnią codziennych ćwiczeń sprawnościowych. O piłkach do rehabilitacji często się zapomina, spychając je na margines, jako zwykły dodatek. Dopiero później w gabinetach rehabilitacyjnych szybko okazuje się ile dobrego piłki rehabilitacyjne są w stanie nam przynieść i to niewielkim kosztem. Piłki rehabilitacyjne mają różne wymiary, które pozwalają trenować różne partie mięśni. Duże ciężkie warianty to nie jedyne opcje, których można używać w domu. Małe piłeczki rehabilitacyjne do ściskania wspomagają codzienną pracę stawów dłoni, zwiększają siłę chwytu oraz pozwalają walczyć bólami reumatycznymi. Będąc następnym razem w gabinecie rehabilitacyjnym, warto spytać się jaki sprzęt najlepiej kupić do treningów domowych – piłki rehabilitacyjne z pewnością znajdą się w rekomendacjach od lekarza lub fizjoterapeuty. Koszt piłek nie jest duży, odwiedzenie profesjonalnych sklepów sieciowych np. https://www.medicon.slask.pl/pl/produkty/pilki-rehabilitacyjne.html pozwoli każdemu szybciej znaleźć opcje dopasowane do jego indywidualnych potrzeb oraz budżetu.