Preparaty odżywcze dla najmłodszych

Preparaty odżywcze dla najmłodszych

Wiele osób borykających się z różnego rodzaju dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, cierpi z powodu niewystarczającego odżywienia organizmu. Niedobory białkowe, kaloryczne oraz witamin czy elektrolitów, potrafią bardzo mocno obniżyć komfort życia i spowodować nieodwracalne zniszczenia w organizmie człowieka. Jak zatem pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia żywieniowego w swojej diecie na co dzień?

Czym są odżywcze preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego?

Dziecko pijące nutridrinkNutridrink to napój należący do tzw. preparatów specjalnego przeznaczenia medycznego stworzony przede wszystkim z myślą o osobach chorych na różnego rodzaju nowotwory, choroby przewlekłe układu pokarmowego, np. zespół złego wchłaniania, a także dla cierpiących na zaburzenia odżywiania w postaci anoreksji lub bulimii. Ten wysokobiałkowy, odżywczy shake wspomaga także dochodzenie do formy po przebytych urazach, wypadkach oraz operacjach. Doskonale sprawdza się w przypadku osób leżących, które z powodu ograniczenia ruchomości lub też specyficznej diety, nie są w stanie dostarczyć organizmowi odpowiednich ilości odżywczych składników i witamin.

Z pomocą dzieciom i ich rodzicom.

Choć preparaty odżywcze nutridrink kojarzone są przede wszystkim z żywieniem uzupełniającym dla dorosłych, to okazuje się, że część z nich skierowanych jest także dla najmłodszych. Wiele dzieci, zwłaszcza w okresie niemowlęctwa oraz wczesnego dzieciństwa, cierpi zarówno z powodu chorób układu pokarmowego, jak i z powodu nieodpowiedniej diety (np. dziecięcy jadłowstręt psychiczny), na niedobory składników mineralnych. W okresie wzmożonego wzrastania białko jest tym elementem, którego nie sposób zastąpić.

Napoje nutridrink dla dzieci powinny być stosowane wyłącznie na polecenie i pod kontrolą lekarza prowadzącego lub dziecięcego dietetyka. W zależności od rodzaju, zawierają one znaczące ilości białka, błonnika pokarmowego o odpowiednich proporcjach włókien rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych, a także wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Ponieważ produkt przeznaczony jest dla dzieci także w okresie rekonwalescencji w trakcie leczenia i po nim, powinien być stosowany ściśle według zaleceń lekarza oraz producenta.

Skuteczność potwierdzona badaniami medycznymi.

Napoje wysokobiałkowe nutridrink posiadają wszelkie niezbędne atesty, a ich skuteczność potwierdzona jest wieloletnimi badaniami. Napoje te, charakteryzujące się wysoką kalorycznością oraz znaczącymi ilościami składników odżywczych, pomagają wrócić do zdrowia wielu osobom na całym świecie, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Stosowanie ich jednak powinno być zawsze odpowiedzialne i konsultowane z lekarzem.

Podobne wpisy
Bez wątpienia korzystanie ze szczoteczek elektrycznych cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Poza sposobem ciekawym
Bardzo wiele osób zmaga się z wadą wzroku. W zależności od tego, jak duża jest
W życiu zdarzają się często bardzo poważne zdrowotne wypadki, które powodują długotrwałe przestoje w swobodnym
Bycie właścicielem zwierzątka lub zwierząt, na które ma się alergię, to bardzo kłopotliwa sytuacja. Czasami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *