Stwórz mieszkanie marzeń!

Stwórz mieszkanie marzeń!

To jak urządzimy nasze mieszkanie w dużym stopniu wpłynie na to jaką będzie miało ono energię oraz jak będziemy się w nim czuć. Budując przestrzeń w naszym mieszkaniu powinniśmy pamiętać o rzeczach takich jak: kompozycja, odpowiednie zestawienie kolorów czy też odpowiednie łączenie elementów. Takie jak na przykład odpowiednie połączenie rzeczy drewnianych z metalowymi. Żadna z rzeczy nie powinna zostać postawiona przypadkowa. Wszystko to bowiem wpływa na odpowiednią energię danego miejsca. Niezwykle niekorzystna sytuacja jest wtedy gdy w danym miejscu jest za dużo elementów. Wpływa to bardzo niekorzystnie na odczuwaną przez nas przestrzeń czujemy się wtedy przytłoczeni i nie wiem dlaczego nie możemy odnaleźć się w tym miejscu.

Bo najważniejszy jest komfort psychiczny i wygoda

 kwietnik metalowyMusimy zadbać o to, aby w naszym mieszkaniu panował minimalizm, bo to on bowiem pozytywnie wpływa na komfort psychiczny. Jeżeli chodzi o prawidłowe połączenie poszczególnych elementów to ciekawym połączeniem wydaje się para: drewniany stół oraz kwietnik metalowy. Tego typu połączenie jest lekkie i nadaje pomieszczeniu specyficzny klimat. Jeżeli chcemy nadać jasny wyraz pomieszczeniu kwietnik metalowy z w wysokim kwiatem o długich liściach świetnie się do tego nada. Nada pomieszczeniu radosnych i żywych rys. Warto mieć w mieszkaniu rośliny oraz kamienie, tak aby wytworzyć ciekawy styl, w którym łatwo odnajdziemy spokój. Do wyboru mamy różną paletę stylów, ale musimy w tym wszystkim pamiętać o tym, aby zawsze dołożyć coś od siebie, tak aby nie była to sucha strona z katalogu o wyposażeniu wnętrz.

Ważne żeby się dobrze czuł

 Jeżeli mieszkanie ma być dla ciebie oazą spokoju to warto pomalować ściany na jasne, pastelowe kolory, tak aby działały uspokajająco i koiły nasze nerwy. Musimy także pamiętać o tym, żeby naszą przestrzeń organizować przede wszystkim pod kątem wygody i funkcjonalności. Aby w mieszkaniu był naprawdę wygodnie musimy stawiać na meble, które oferują odpowiednio wysoką jakość. Dobrą rozwiązaniem do salonu może być na przykład sofa z funkcją spania, która zapewni naszym gościom miejsce noclegowe. W większych salonach dobrym wyborem może okazać się natomiast sofa narożnikowa. Kolory mebli powinny pasować do koloru ścian. Dobre połączenie tworzą ściany o kolorze piasku z meblami o kolorze dębu. Więcej przykładowych zestawień można znaleźć na różnych stronach producentów mebli oglądając stworzone przez nich kompozycje. Aspekt wizualny zawsze będzie tylko kwestią dodatkową. Uzbrojeni w tą wiedzę powinniśmy być w stanie stworzyć przytulny kącik w naszym mieszkaniu.

Podobne wpisy
Jest jedno bardzo ważne wydarzenie, dla młodych ludzi, na których organizację przeznaczają bardzo dużo czasu
Piękny dom lub mieszkanie to marzenie każdego człowieka. Aby to osiągnąć trzeba włożyć wiele pracy
Dla wielu osób znalezienie odpowiedniego prezentu dla bliskich im osób stanowi wielkie wyzwanie. Niezwykle trudno
Zwykle zastanawiając się nad prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka myślimy o drobiazgach, ale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *