Biżuteria najpiękniejszą ozdobą każdej kobiety

Biżuteria najpiękniejszą ozdobą każdej kobiety

Każda kobieta pragnie mieć w swojej kolekcji piękną i niezwykłą biżuterię. Już jako małe dziewczynki wyobrażają sobie jak będą wyglądać ich naszyjniki, kolczyki, bransoletki i pierścionki. W czasie zabaw noszą ozdoby z kolorowych kamyków i plastikowe świecidełka, które są atrybutem ich kobiecości. W sekrecie przymierzają pierścionki swoich mam, bądź babć i marzą o przyszłości. Teraz, już jako dorosłe kobiety, z uśmiechem wspominają dziecięce wyobrażenia o pełnoletności.

Niezwykła kolekcja

Pierwszą, poważną biżuterię dziewczynki otrzymują najczęściej w prezencie komunijnym. Łańcuszek z zawieszką, zazwyczaj z motywem religijnym, nie zawsze stanowi spełnienie marzeń. Jest jednak wstępem do zbudowania własnej kolekcji wymarzonej biżuterii. Z roku na rok powstaje więc większy lub mniejszy zbiór bransoletek, kolczyków i pierścionków. Wiele kobiet ma do swojej biżuterii bardzo emocjonalny stosunek. Wśród całej kolekcji często znajdują się więc egzemplarze o bogatej historii i takie, które przypominają ważne wydarzenia z życia właścicielki. Nawet jeśli do biżuterii nie podchodzi się zbyt sentymentalnie, wśród zebranych okazów jest jeden, który zawsze budzi największe, najbardziej emocjonalne wspomnienia. To właśnie pierścionki zaręczynowe posiadają w sobie tę niezwykłą moc.

Jaki wybrać pierścionek?

Klasyczny, z pojedynczym kamieniem czy składający się z kilku, różnej wielkości kamieni? Tradycyjnie, z brylantem lub cyrkonią? A może z rubinem w kolorze głębokiej czerwieni? Elegancki i stylowy czy zupełnie niespotykany? W białym czy żółtym złocie? Niezależnie od tego na jaki wzór zdecydował się partner, dla kobiety pierścionek zaręczynowy jest szczególny. Jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Jeśli dodatkowo partner wykazał się znajomością trendów i gustu swojej kobiety, wśród wielu wzorów wybrał perfekcyjnie dopasowany do jej ulubionego stylu, wówczas pierścionek zaręczynowy będzie tym, który z największą dumą będzie nosić przez całe życie.

Trudna decyzja

Jak wybrać idealny, wymarzony wzór pierścionka dla przyszłej narzeczonej? Warto przyjrzeć się biżuterii jaką już posiada. Zwrócić uwagę czy gustuje w żółtym czy białym złocie. Czy nosi duże, rzucające się w oczy pierścionki, czy preferuje skromniejsze wzory. Kamieniem osadzanym tradycyjnie w pierścionkach zaręczynowych jest brylant. Jednak nie musi to być największy dostępny kamień. Warto rozważyć wzory, w których niewielki lub kilka małych brylantów otacza inny kamień, np. rubin. Przy wyborze należy też pamiętać o odpowiednim rozmiarze.

Do wyboru tego jedynego, tak ważnego dla kobiety pierścionka warto podejść poważnie i poświęcić mu odpowiednio dużo czasu. Oświadczyny to niesłychanie ważne wydarzenie, które zazwyczaj zmienia życie raz na zawsze. To ważne, aby mieć pewność, że w tym idealnym dniu również pierścionek będzie doskonały.

Podobne wpisy
Do zadania jakim jest urządzanie domu już od samego początku powinniśmy podejść bardzo poważnie. Dom
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu każda gospodyni dbała o domowe obrusy ze szczególną troską, zwłaszcza że
Koszt czesnego w niepublicznym przedszkolu może być znaczny dla wielu osób. Dobrze jednak dowiedzieć się,
Dziś czas na odpoczynek i zrobienie sobie krótkiej przerwy bywa coraz bardziej ograniczony. Codziennie staramy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *