Jaki szampon najlepszy?

Jaki szampon najlepszy?

Każda z nas szuka przez całe życie swojego idealnego szamponu do włosów. Nawet jeżeli takie zdanie brzmi zbyt dramatycznie to w pełni odpowiada prawdzie. Eksperymentujemy, sprawdzamy, poprawiamy, rezygnujemy i ponownie wracamy do sprawdzonych wzorów. Wygląd włosów to dla większości kobiet najważniejszy synonim urody, gdy są z nich zadowolone akceptują w pełni swój wygląd.

Gdzie szukać najlepszego szamponu?

Aby wytypować najbardziej odpowiedni szampon do swoich włosów koniecznie należy sprawdzać ich zawartość a przede wszystkim wszelkie organiczne składniki mając wpływ na wygląd włosów. Dowodzi tego choćby szampon Artego, szampon do włosów farbowanych, który zawiera substancje odpowiedzialne za trwałość i wygląd koloru na włosach.

Ważne składniki szamponów

Zestaw kosmetykówNa pierwszy plan wysuwa się ekstrakt z chrzanu japońskiego, czyli popularnego w przemyśle spożywczym wasabi. Stosowany z kolei w przemyśle kosmetycznym ma zupełnie inne zadania. Szampon Artego zawierający ekstrakt z tej rośliny, dzięki niej chroni włosy przed nadmiarem promieni UV. Oznacza to, że szampon sprawia, iż kolor włosów nie zmienia się i nie płowieje pod wpływem słońca. Oczywiście w naturalny sposób zmywa się w przypadku włosów farbowanych, ale barwa włosów cały czas jest wyrazista i intensywna.

Szampon Artego zawiera również melaninę hydrolizowaną, a melanina jako naturalny składnik skóry jest pigmentem odpowiadającym za barwę naszej skóry, włosów, oczu. Melanina chroni również nasze włosy przed promieniowaniem UV. Ponieważ każdy z nas posiada w swoim organizmie różne ilości melaniny, dlatego czasem tak ważne jest, choćby dla kondycji włosów, pozyskiwanie jej z zewnątrz, w tym przypadku z szamponu. Melanina chroni włosy przed promieniami UV w sposób dwojaki, część promieniowania absorbuje a część rozprasza. Tym samym znikoma część promieni słonecznych dociera do naszych włosów i oddziałuje na ich barwę.

Zbawienny dla włosów panthenol

Pantenol to kolejny składnik, którym może pochwalić się szampon Artego. To substancja o właściwościach gojących i regenerujących naskórek, wpływająca niezwykle korzystnie na wygląd włosów oraz paznokci. Panthenol leczy również oparzenia słonecznie, czyli jako kolejny składnik szamponu wyraźnie pozytywnie wpływa na kondycję włosów.

Podobne wpisy
Kupowanie przez internet ma wiele zalet, toteż ten rodzaj zakupów ciągle zyskuje na popularności. Czy
Każda kobieta posiada je w swojej łazience, sypialni, a nawet czasami w kuchni się coś
Weganizm to nie tylko dieta, to także styl życia. Weganie troszczą się o przyrodę, na
Dbałość o urodę to przede wszystkim przyjemność - przepięknie pachnące kremy czy maseczki, to nieodłączny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *